Понеділок, 29.04.2024, 22:25
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Опитування
Як часто ви відвідуєте бібліотеку?
Всього відповідей: 50
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » ФОНДИ » нові надходження

Нові надходження

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

 

 

Мустафін О. Р. Справжня історія Стародавнього світу / О. Р. Муста­фін. — Харків: ТОВ «Бібколектор», 2013. — 349 с.

Олексій Мустафін — відомий український журналіст і медіаменеджер. Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет). Працював журналістом у виданні «УНІАН-тижневик», часописах «Пост-Поступ», «День», «Київський телеграф», «Профіль», «Дзеркало тижня», на телеканалі «1+1». Очолював служби новин на каналах «Інтер» і СТБ. Автор телевізійних фільмів.

«Справжня історія Стародавнього світу» — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячі років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих народів — шумерів, єгиптян, греків, римлян, а й про увесь Стародавній світ як цілісну систему. Чому перші міста з'явилися на Близькому Сході, а коня приручили в Україні? За чим шумери плавали до Стародавньої Індії? Що греки запозичили у фінікійців окрім абетки? Чи могли зу­стрітися Будда, Конфуцій і Піфагор? Чому індіанці, що жили за тисячі кілометрів від Єгипту, теж будували піраміди? І як так сталося, що наймогутніші держави виявилися безсилими перед вихідцями з маленького містечка на краю цивілізованого світу? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії». Від появи перших людей — до ви­никнення держави. Від першого обробленого каменю — до класич­ної філософи. Глава за главою читач пройде той шлях, яким століття за століттям проходило людство. Різні культури, різні цивілізації, різні релігії— і спільна спадщина Стародавнього світу, без якої не можна уявити сучасного життя. Колесо і папір, гроші і глиняний посуд, літери і цифри, спорт і пошта, театр і вибори — про те, як і чому вони виникли чи були винайдені, розповідає ця книжка.

Яневський Д. Б. Проект «Україна». Жертва УПА. Місія Романа Шухевича / Д. Б. Яневський. — Харків: Факт, 2013. — 283 с.

Нове документальне дослідження доктора історичних наук, ві­домого телеведучого та журналіста — для громадян України, а також політиків, героїв численних біллбордів, журналістів та кандидатів в на­родні депутати. Проаналізувавши десятки тисяч сторінок документів, мемуарів, спеціальних досліджень та артефактів з колекції Українського Національного Музею (Чикаго, США), автор відновив реальну історію УПА, з’ясував її чисельність, місця та час народження, імена Головних командирів. На думку автора, історія УПА — це історія збройного спротиву частини українського народу комуністичній диктатурі, історія реального, а не вигаданого Голокосту українців, історія найбільшої антропологічної катастрофи в історії Європи за останню тисячу років».

 

Звево І. Самопізнання Дзено: Роман / Пер. з іт. тексту і передмови N4. Прокопович. — Харків: ТОВ Творч. об-ня «Гімназія», 2013. — 411 с.

Гектор Шміц і Італо Звево (1861—1928) — два імені, що об’єднали одну й ту ж людину. Гектор був підприємцем з бездоганною репута­цією, життя його проходило між власною справою та сім’єю. Італо все життя сумнівався, чи варто йому писати. Справи йшли успішно, а от література... Та коли йому було вже за шістдесят, Італо вийшов таки з тіні Гектора: на світ з’явилося «Самопізнання Дзено» — найкращий і найзнаменитіший роман письменника...

Дзено Козіні, підприємець з міста Трієста, пише спогади для свого психоаналітика, доктора С. Але Дзено не просто згадує про те, що було з ним колись — історію свого одруження, смерть батька, намагання кинути палити та інше, він досліджує себе самого, споді­вається, самопізнає себе крізь події власного життя.

 

Оз А. Пізнати жінку: роман / А. Оз; переклад Н. Т. Чорпіти; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2013. — 349 с. — (Карта світу).

Амос Оз (Клаузнер; народився 1939 року в Єрусалимі) — відомий ізраїльський прозаїк і журналіст, лауреат премії Бяліка (1986) і премії Ізраїлю з літератури (1998). Почесний доктор Антверпенського університету (2008). Твори А. Оза перекладено 38 мовами.

«Пізнати жінку» (1989) — історія колишнього агента спецслужби, справжнього професіонала, мисливця за чужими таємницями. Тяжко переживаючи смерть дружини, він іде у відставку, щоб присвятити своє життя доньці, яка хворіє на епілепсію. І тепер у нього нарешті з’являється час для того, аби проаналізувати власне минуле. «Пізнати жінку» — тонке психологічне дослідження, яке глибоко висвітлює сутність шлюбу.

 

Памук О. Чорна книга / О. Памук; пер. з тур. О. Б. Кульчинського; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2013. — 667 с.

Орхан Памук (нар. 1952 р.) — турецький письменник, володар Дублінської премії та німецької Премії миру. Його романи перекладені сорока мовами світу і виходять мільйонними накладами, викликаючи У бурхливе зацікавлення як у турецького, так і у світового читача. У 2006 році Орхану Гіамуку було присуджено Нобелівську премію в галузі літератури. У видавництві «Фоліо» вийшли його романи «Сніг» (2006), «Мене називають Червоний» (2007), «Стамбул: Спогади та місто» (2012).

Сюжет — майже детективний: головний герой на ім'я Ґаліп кілька днів шукає раптом зниклого двоюрідного брата, відомого журналіста, майстра містифікацій і «поціновувана» чужих таємниць Джеляля Саліка та власну дружину Рюйю. Але ж насправді у «Чорній книзі», окрім реального світу, є багато інших світів і вимірів. Вели­чезний та незбагненний Стамбул, у кварталах і закутнях якого веде розслідування Ґаліп, тисячолітня історія Османської імперії, що, перетворившись на сучасну Туреччину, так і не змогла знайти свого місця між Сходом і Заходом, і, насамкінець, переплетіння людських доль, потреба знайти себе, перетворившись в іншу людину...

 

Положій Є. В. Юрій Юрійович, улюбленець жінок /Є. В. Поло­жій. — Харків: Фоліо, 2013. — 218 с.

Євген Положій (нар.1968 р.). Живе, працює і думає про щастя всіх людей на Землі у м. Суми. Мандрівник, журналіст, громадський діяч, письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Мері та її аеропорт» (2008), «Потяг» (2008), «Дядечко на ім'я Бог» (2008), «Вежі мовчання» (2009),«Одіссея» (2011).

Юрій Юрійович, головний персонаж нової книжки Євгена Положія, абсолютний літературний антигерой нашого часу. Він нікого не вбив, не зґвалтував, не обдурив, він навіть нічого не вкрав, тобто якщо зважити на сучасну літературу, то писати про нього зайве. Він просто дуже добрий і щирий, і де б і ким Юрій Юрійович не працював — вожа­тим у піонерському таборі або головним редактором у газеті, — ані обставини, ані люди не змогли змінити його характер. У пошуках свого щастя, коханої жінки, досягши визнання чи проживаючи нестерпно важкі роки, Юрій Юрійович завжди залишається самим собою, в які б злі жарти не грала з ним доля. Це неймовірно смішна і захоплююча книга, можливо, найсмішніша з тих, що вам довелося читати останнім часом. Автор присвятив її всім українцям свого покоління, які живуть сьогодні не в Україні, виїхали за кордон нещодавно і залишилися там, щасливі.

 

Редінґ Барбара. Безумці: 3 історії кохання Михайла Ко­цюбинського та Олександри Аплаксіної: роман / Барбара Редінґ. — К. : ВЦ «Академія», 2012. — 184 с. — (Серія «Автографи часу»).

Роман про таємниче кохання і драму двох людей — Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної.

«Якщо довго тебе не бачу, то маю відчуття, що втратила зір, — наразі від мене тобі.

Наді мною побілена стеля — цей обмежений (скінченний) простір.

Я малюю на стелі твій силует, хоча який із мене художник. Намальований мною, ти дихаєш до нестями прозоро, так, як маєш.

Намальований мною, ти цілуєш мене до безпам’ятства. Намальований мною, ти безумно кохаєш дитинку.

Я потуплена в білу стелю.

І в очах у мене — потуплено.»                                   (Із роману)

Категорія: нові надходження | Додав: BRB (18.06.2014)
Переглядів: 497 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Погода
Друзі сайту