Середа, 22.05.2019, 18:41
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Опитування
Як часто ви відвідуєте бібліотеку?
Всього відповідей: 35
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

положення про конкурс

ПОЛОЖЕННЯ

про щорічний відкритий літературно-мистецький конкурс для дітей та молоді ім. О.Олеся «…І розітнувсь мій перший спів»

І. Загальні положення

 

1. Щорічний відкритий літературно-мистецький конкурс для дітей та молоді ім. О.Олеся «…І розітнувсь мій перший спів» (далі - Конкурс) започаткований Білопільською районною державною адміністрацією та Білопільською районною радою і присвячується пам'яті відомого українського поета, уродженця Білопільщини Олександра Олеся (Олександра Івановича Кандиби) (далі – Засновник).

 

2. Організатором Конкурсу є відділ культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації (далі - Організатор).

   ІІ. Мета та завдання Конкурсу

1. Головною метою Конкурсу є відродження, підтримка і подальший розвиток мистецьких традицій рідного краю, виявлення обдарованих дітей, підлітків та молоді, популяризації літературної спадщини великого українського поета, нашого земляка Олександра Олеся.

 

2. Завдання Конкурсу:

1) залучення різних верств населення, особливо дітей, підлітків, молоді до літературної спадщини Олександра Олеся;

2) самовдосконалення та самоствердження юних талантів, розвиток їх творчих здібностей, естетичне та патріотичне виховання підростаючого покоління, підняття престижу занять літературою, творчою, дослідницькою роботою, різними жанрами декоративно-ужиткового мистецтва;

3) активізація діяльності закладів культури та освіти району по розвитку української літературної спадщини та ознайомлення з кращими зразками патріотичної лірики, драматичними творами Олександра Олеся.

 

ІІІ. Підготовка та порядок проведення Конкурсу

 

1. Конкурс проводиться щорічно, починаючи з 2018 року.

 

2. Конкурс проводиться у двох номінаціях «Кращий літературний твір українською мовою», «Кращий мистецький твір».

3. Конкурс проводиться у двох вікових категоріях:

9 - 14 років включно,

15 - 21 рік включно.

 

4. Для вирішення підготовчих та організаційних питань проведення Конкурсу, за поданням Організатора, районною державною адміністрацією утворюється організаційний комітет по підготовці та проведенню щорічного відкритого літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді ім. Олександра Олеся «…І розітнувсь мій перший спів» (далі - Оргкомітет).

 

5. Для оцінки літературних, творчих робіт учасників Конкурсу утворюється журі щорічного відкритого літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді ім. Олександра Олеся «… І розітнувсь мій перший спів» (далі - Журі).

 

6. Склад Оргкомітету та Журі затверджується розпорядженням голови Білопільської районної державної адміністрації. Пропозиції по кількості та складу журі подає Організатор. До складу журі входять представники від:

засновників;

творчих об'єднань, спілок та їх місцевих осередків;

навчальних та культурно - освітніх закладів Білопільського району.

 

7. До участі в Журі запрошуються фахівці літератури, члени творчих спілок, поети, письменники, самодіяльні митці, педагоги, музейні працівники, громадськість.

 

8. Члени Оргкомітету та Журі свої обов’язки виконують на громадських засадах.

 

9. Представлення робіт на Конкурс здійснюється авторами особисто ло Журі Конкурсу.

 

10. Роботи на Конкурс подаються до 01 грудня щорічно у відділ культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації за адресою: вул. Старопутивльська, 39, м. Білопілля, 41800.

 

11. Подані роботи будуть експонуватися на виставці-експозиції «Таланти Олесевого краю» в центральній районній бібліотеці ім. О. Олеся.

 

12. Дата та місце підведення підсумків Конкурсу визначається Організатором та подається на погодження голові Білопільської районної державної адміністрації.

 

ІV. Вимоги до конкурсних робіт

 

1. В номінації «Кращий літературний твір українською мовою» на конкурс подаються прозові та віршовані твори, літературні дослідження, публіцистичні статті.

 

2. В номінації «Кращий мистецький твір» на конкурс подаються твори живопису, художньої та декоративно-прикладної творчості.

 

3. Конкурсні роботи повинні відповідати таким вимогам: художньо - мистецька цінність, патріотизм, соціальна значущість.

 

4. Твори для участі в конкурсі у номінації «Кращий літературний твір українською мовою» подаються в трьох примірниках, в друкованому варіанті, підписані особисто автором із супроводжуючим листом, де вказано місце проживання автора, його біографічні дані.

 

5. Конкурсна робота в номінації «Кращий мистецький твір» подається з супроводжуючим листом, де вказана назва роботи, розмір, техніка виконання, дані про автора - прізвище та ім'я автора, адреса, біографічні дані.

 

6. Конкурсні роботи авторам повертаються.

 

7. Автор може передати роботу до фонду музею О.Олеся.

V. Нагородження та відзначення учасників Конкурсу

 

1. Журі визначає переможців Конкурсу дистанційно у кожній із номінацій та вікових груп окремо простою більшістю голосів членів Журі.

 

2. Переможці Конкурсу за рішенням Журі нагороджуються дипломами І ступеня та грошовою премією в сумі 1200 гривень, II ступеня та грошовою премією в сумі 1000 гривень, III ступеня та грошовою премією в сумі 800 гривень.

 

3. За оригінальність, креативність та художній образ Журі може призначити заохочувальні премії конкурсантам в розмірі 500 гривень загальною кількістю не більше 4-х, вручені дипломи за участь у Конкурсі та пам’ятні сувеніри.

 

4. Конкурсні роботи в номінації «Кращий літературний твір» публікуються в засобах масової інформації, саме: друковані видання «Білопільщина», «Медіа плюс», на офіційному веб-сайті Білопільської районної державної адміністрації.

 

5. Відзначення Переможців Конкурсу проводиться щорічно в грудні у дні вшанування пам’яті Олександра Олеся (О.І. Кандиби).

 

VІ. Фінансові умови Конкурсу

 

1. Конкурс є некомерційним заходом, вступний внесок не передбачений.

 

2. Витрати на відрядження учасників Конкурсу несуть відряджаючі організації, батьки чи спонсори.

 

3. Фінансування проведення Конкурсу здійснюється за рахунок:

1) коштів районного бюджету;

2) інших джерел та надходжень, не заборонених чинним законодавством.

 

VII. Заключні положення

 

1. Авторські права на Конкурсні роботи належать авторам відповідно до чинного законодавства.

 

2. Зміни до Положення про Конкурс можуть вноситися Засновниками за поданням відділу культури і туризму Білопільської районної державної адміністрації.

Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
Друзі сайту