Четвер, 02.05.2024, 20:03
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Опитування
Як часто ви відвідуєте бібліотеку?
Всього відповідей: 50
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » БІБЛІОТЕКАРЯМ » досвід роботи бібліотек

Молодіжна акція "УКраїнська молодь читає"

Бібліотеки Білопільського району  у Всеукраїнській акції

«Українська молодь читає»

«Читати – це мудро, читати – це модно, читати завжди і де завгодно!» - під таким девізом  об’єдналися молоді користувачі бібліотек Білопільського району, учасники Всеукраїнської акції «Українська молодь читає». З березня по червень 2015 року до акції долучилися 2 155 юнаків та дівчат Білопільщини.

Для залучення молодих користувачі в бібліотеках району значно активізували заходи, які сприяли розвитку читання та привернули увагу громадських та владних структур до читання молоді як важливого фактора збереження і розвитку національної культури, підтримки авторитету читаючої людини, посилення мотивації до читання, виховання поваги до книги і включення читання у структуру пріоритетних культурних потреб молоді.

                З метою реклами акції та бібліотеки  в бібліотеках,  будинках культури, клубах,   загальноосвітніх закладах  оформлялися стенди, рекламні буклети, оголошення, книжкові закладки  «Бібліотека запрошує»,  «Стань учасником  Всеукраїнської акції «Українська молодь читає», «Запишись до бібліотеки», «Кидай мишку - читай книжку» та ін..

До бібліотеки приходять молоді люди з новим світосприйняттям, сучасними потребами, різноманітними уподобаннями. Основним ланцюжком взаємозв’язку «бібліотекар - читач» були і залишаються індивідуальні бесіди та книжкові виставки, такі як «Молодь. Бібліотека. Книга», «Нація. Державність. Молодь», «Майбутнє починається сьогодні», «Твої помічники в навчанні», «Я - молодий», «Чого шукає в житті душа жива», «Новинки на будь-який смак».

В період проведення акції набула нового відтінку  наочна популяризація книги. Виставки - пропозиції «Бібліодрайв для молодих, активних, модних» (Рижівська, Сергіївська, Новивирківська сільські бібліотеки), виставка – рейтинг «Уподобання молодих користувачів» (Вирівська сільська бібліотека), книжковий джем для молодих гурманів «Уподобання молодих читачів» (Ворожбянська міська бібліотека №1), літературний подіум «Модна книга» (Шкуратівська. Супрунівська, Павлівська сільські бібліотеки)  викликали зацікавлення і жвавий інтерес до книг  молодих користувачів бібліотек.

20150609_2017372015-05-21 10.48.22

 

Бібліотеки Білопільщини  через масові заходи намагалися  ще раз  довести  молоді, що читання доставляє естетичну насолоду,  спілкування з  книгою  розкриває  широкі  горизонти  перед  людиною, сприяє  самороз-витку  особистості.

         Для учнів 9-10 класів у Ворожбянській міській бібліотеці № 1 проведено ерудит-лото «Не в золоті скарб – в розумі». Команди ерудитів відповідали на численні питання пов’язані з книгою, як джерелом корисної і цікавої інформації. Журі інтелектуальної гри визначило переможців в трьох номінаціях: «Читач-ерудит» (Дядюшка Ангеліна 9 кл.); «Найдопитливіший читач» (Приходько Крістіна 10 кл.); «Аматор інтелектуального читання» (Малишева Катерина 9 кл.).

         Ворожбянська міська бібліотека № 2 організувала для молоді круглий стіл «Що читає молодь?». Юнаки та дівчата обговорювали питання читацьких вподобань сучасної молоді. В обговоренні взяли участь студенти медичного училища Кисла Софія та Кислий Стас, учениці 9 класу місцевої загальноосвітньої школи Рева Яна та Дороніна Аня, лікар-ветеренар Кутах Олена та молодь міста. У своїх виступах вони відзначили роль книги як порадника і друга, вірного супутника життя, який допомагає стати освіченою людиною, поділилася враженнями від прочитаних книг. Бібліотекар познайомила учасників круглого столу з книжковою виставкою «Книга твій друг і порадник», де представила літературу, якою цікавляться молоді користувачі бібліотеки, відзначила роль книги в своєму житті та житті її родини.

         Річківська сільська бібліотека для молодих користувачів бібліотеки провела літературний пікнік «На тихі води, на ясні зорі». Працівники бібліотеки запросили молодь на спілкування з природою, з письменниками та поетами, які оспівують у своїх творах красу рідного краю. На галявині в сільському парку бібліотечні працівники оформили книжкову виставку «Мелодії поетичного слова», оздоблену квітами та віночками, українськими рушниками. На заході звучала голосна читка «Гімн красі природи». Юнаки та дівчата читали вірші Олександра Олеся, Ліни Костенко, Андрія Малишка, М. Винграновського. Калейдоскоп українських пісень подарували присутнім юні учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури. Закінчився літературний пікнік закликом-зверненням до людей планети: «Люди! Схаменіться, якщо люди ви… не губіть природу рідної землі». На запрошення бібліотекаря записатися до бібліотеки відгукнулися всі учасники заходу – 22 чоловіки.

                Книжковий калейдоскоп «Автограф на згадку» та літературно-бібліографічний екскурс «Вони також відвідували нашу бібліотеку» підготували для учнів 10-11 класів працівники Улянівської міської бібліотеки. На виставці - калейдоскопі були представлені 16 книг з автографами авторів.Тут демонструвалися також, фото авторів та короткі біографічні відомості про життєвий та творчий шлях, плакати з висловами про книгу та звернення до користувачів.

20150519_174545

         Літературно-біографічний екскурс познайомив молодих читачів з творчістю талановитих земляків: Олексія Столбіна, Юрія Царика, Юрія Назаренка, Олександра Вертіля, Івана Головченка, мешканців селища поетів-початківців Юрія Плющина, Людмили Лук’янець, Віктора Васильця, історика і краєзнавця Геннадія Іванущенка.

         Є на Білопільщині маленьке село Терещенки, в наймальовничишому куточку якого розміщений сільський клуб та бібліотека. Працює тут ентузіаст бібліотечної справи, бібліотекар Полосіна Ольга Григорівна. Разом з завідуючою сільським клубом вони провели для дітей, молоді та їх батьків  бібліоніч «Художне слово біля ватри». Ще з вечора на галявині біля місцевого клубу молодь розвела багаття та приготувала все необхідне для цікавої нічної розмови та молодіжних розваг. Для приготування куліша молодь обрала головного кулінара Косогова Івана, який запропонував свій рецепт куліша «Для сміливців». Розпочався захід поетичною естафетою «Через 10 років». В бібліотеці зберігалася саморобна збірочка віршів «Польова мавка», до якої увійшли поетичні твори тоді ще зовсім юних учасників заходу. По-черзі вони читали свої вірші і розповідали про  історію написання та свої перші проби пера. Після веселих та дружніх обговорень збірки молодь скоштувала смачний куліш, а бібліотекар невимушено перевела розмову на іншу тему «Народні звичаї та вірування».

GEDC1520

Бібліотекар розповіла про те, як в середні віки на вогнищах палили відьом та єретиків, книги, які заборонялися церквою. Наступною сторінкою бібліоночі став літературний калейдоскоп «Страшко». Дівчатка зачитували уривки з творів М. Гоголя «Вій», Василя Короля-Старого «Хуха-моховинка», «Потерчата», Лесі Українки «Лісова пісня». Усім було цікаво хоча і трохи моторошно. На годиннику – майже північ – на небі – ясні зорі, поряд – вірні друзі, на душі – приємні враження. І куліш – найсмачніший! Бо приправлений художнім словом.

        Рандеву з книгою « Читайте з нами українське»  запропонувала молоді провести бібліотекар Шкуратівської сільської бібліотеки.

DSCF7173

І ось у бібліотеці у дружній атмосфері відбулося живе, легке спілкування молоді під час обговорення ними прочитаних творів, Цікавою була розповідь Арсена Ляшенка про книгу Валентина Чемериса « Ярославна». В ній розповідається про одну з найвидатніших постатей Київської Русі, дружину князя Ігоря. Відомі і невідомі перепитії її життя та любові вже дев'ять століть хвилюють всіх, хто не байдужий до історії рідної країни. Із захопленням всі слухали розповідь Вікторії Бокалець про пригод-ницький роман Тамари Крюкової « Чарівниця з острова Гроз» про неймовірні пригоди дівчини Маріки, яка була наділена сильним магічним даром. Цей захід було проведено з метою популяризації української книги, розвитку цікавості до читання, до творчості сучасних авторів

         Весело і цікаво в Супрунівській сільській бібліотеці проходив бібліотечний квест «Пошук бібліотечних скарбів». Дві команди «подорожували» від станції до станції («Історична», «Наукова», «Народної мудрості», «Літературна», «Дитинство», «Бібліографічна»), відповідаючи на численні запитання бібліотекаря.

         Вирівська молодь із задоволенням взяла участь в голосних читках «Озвучена книга», які проводила сільська бібліотека.

IMG_0782

З  інтригою в голосі учасники заходу розпо-відали що встигли прочитати цікавого. Найцікавіші уривки з віршів, творів зачитували в голос цілими абзацами. Під час масового заходу, щоб переконати молодь, що книга кращий друг і порадник були влаштовані «літературні віщування». Бібліотечні працівники продемонстрували, як книга може віщувати майбутнє і давати відповіді на різноманітні запитання. До голосних читок  запропонували переглянути виставку-рейтинг «Уподобання молодих читачів». Для молоді було запропоновано літературу різноманітного жанру українською мовою. Молодь ще раз переконалася, що читати – це модно! А читати українською, ще й корисно.

Захід скінчився. Всі хто приймали в ньому участь знайшли свій скарб – книги. Саме вони допомагають молоді приймати правильні рішення, знаходити свій шлях у житті, розрізняти добро і зло, досягти успіху та бути щасливими.

                 Одним із принципів масової роботи Нововирківської сільської  бібліотеки є актуальність, незвичне трактування певних питань, що дозволяє підвищити зацікавленість читачів тією чи іншою темою. Щоб  привернути увагу до читання  з учнями старших класів  тут проведено  літературний колаж   на тему «Впізнай літературного  героя».  На столі розложені смужки, на одних написані головні герої твору, на других автор, на третіх  - назва твору. Смужки  перемішані. Завдання  учнів  правильно  розкласти  смужки. Бібліотекар зачитувала уривки із творів, а учні відгадували і складали правильно смужки. Завітали на колаж  і літературні герої: Попелюшка, Робін Гуд, Наталка-Полтавка, Том Сойєр, Барон  Мюнхгаузен, Мавка та Лукаш.  Найактивніші , найкращі  знавці книги,  актори  отримали  нагороди, аплодисменти, право на першочергове  читання  цінних книг у бібліотеці.  Під час проведення  Акції  до бібліотеки залучено 26 чоловік  молоді. 

 З метою активізації заходів, які б сприяли розвитку читання молоді колективом комунального закладу Білопільської районної ради «Білопільська центральна районна бібліотека ім. О.Олеся» проводилася відповідна робота. Для вивчення інтересів молоді  були проведені  бліц-опитування «Гаряча десятка: 10 найкращих художніх творів», зустріч-дискусія «Спитаю у письменника», бібліографічний привал.

В бліц-опитуванні взяли  участь 20 юнаків та дівчат старшого шкільного віку та студенти. Були виявлені 10 кращих творів, що користуються популярністю і зайняли у рейтингу опитування серед молоді десять перших місць. Серед них: В. Лис «Країна гіркої ніжності», В. Кільченський «Присмак волі», В. Берберян «Дата розлуки», Стівен Кінг «Відродження» та «Зона покриття», Беатрикс Монель «Загублений острів». По результатам опитування для користувачів бібліотеки була оформлена книжкова виставка «Кидай книжку, бери мишку »

Для учнівської молоді була розроблена та  представлена віртуальна книжкова виставка «Улюблені книги відомих людей». Користувачі познайомились з улюбленими книгами відомих особистостей таких, як Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Жулинський, Святослав Вакарчук, Руслана Лижичко, Віктор Бронюк, Лада Лузіна та багато інших.

Для більш широкого інформування юнацтва з новинками літератури постійно проводиться бібліографічні привали «На хвилинку зупинись – нові книги подивись», «Читай нове, сучасне», «Читайте в газетах та журналах».

Протягом цього періоду кожному відвідувачу бібліотеки дарувалась рекламні книжкові закладки .

P1740608

         Молодіжний захід - арт-вікно «Коралі» представив юнакам та дівчатам   творчу молодь нашого міста. Це: Наталія Аніщенко (захоплюється малюванням), Дмитро Лабунець (вишиває нитками), Тетяна Краснянська (ліплення з солоного тіста), Аня Купченко (займається хореографією), Поліна Арцебашева та Олеся Суховій (малюють, займаються декоративно-прикладним мистецтвом).  Кожен із учасників розповів про своє захоплення, продемонстрував свої вироби та таланти. Окрасою заходу став український народний танок у виконанні Ані Купченко.

Бібліотечними працівниками відділу обслуговування ЦРБ була проведено фото проект « Я – читаю!». За умовами проекту активні користувачі бібліотеки були сфотографовані з книгою.  Кращі фото розміщені на стенді.

         Незважаючи на закінчення Всеукраїнської акції «Українська молодь читає»,  робота в даному напрямку в бібліотеках району продовжується. Сплановані  і будуть проходити заходи, основною метою яких є посилення мотивації читання, підтримки авторитету читаючої людини, виховання у молоді поваги і любові до книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: досвід роботи бібліотек | Додав: BRB (15.06.2015)
Переглядів: 4993 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Погода
Друзі сайту