Сумщина - земля квітучої краси
Сумщина… Овіяна сивими легендами і ратною славою земля. Край казкової природи, який здавна заселяли люди. історії краю сповнений багатьма важливими історичними подіями. Серед них – створення 10 сiчня 1939 року Сумської області. До неї ввійшли 12 районів Харкiвської(серед них – Білопільський та Улянівський), 17 районiв Чернiгiвської та 2 райони Полтавської областей. Нині в її складi 18 районiв, 15 міст, із них 7 - обласного значення, 20 селищ міського типу, 384 сiльради, 1466 сільських населених пунктiв.
Сьогодні Сумщина – одна з провідних областей незалежної Української держави, вагома частка у її історії, культурі, економіці.
Шановні користувачі!
До 80-річчя створення Сумської області в Білопільській центральній районній бібліотеці ім. О. Олеся організовано книжкову виставку «Сумщина – земля квітучої краси».
Пропонуємо ознайомитися з літературою, яка допоможе Вам дізнатися про Сумську область, як невід’ємну складову літописної та сучасної України. Виставка складається з розділів: «Сумщина: історія і сьогодення», «Золоте намисто Сумщини», «Край подвигу і щедрої краси», «Ними пишаємось», «Сумщина мистецька», «Спортивні досягнення», «Літературна слава Сумщини». Окремим розділом представлена і Білопільщина (за матеріалами районного огляду-конкурсу на кращий літопис села «Мій рідний край»).
Здійснивши віртуальну подорож Сумщиною, ви пройдете історичними, краєзнавчими, героїчними, культурно-мистецькими стежками, познайомитеся з економічними та духовними багатствами, пізнаєте імена, що прославили область у різних царинах.
Бондаренко М. М., Капітоненко О. М. Корінням із Сумщини [Текст]: серія ліноритів. – Суми: ФОП Щербина І. В., 2016. – 76 с.
Альбом «Корінням із Сумщини» – це портретна галерея, присвячена пам’яті семидесяти наших земляків, котрі не сприйняли радянську владу і в різний час, починаючи від революції 1917 року, змушені були виїхати за кордон шукати якийсь прихисток по всьому білому світі. Але всі вони пам’ятали, звідки бере початок їхнє коріння.
Карась А. З історії Сумщини [Текст]: історичні нариси / А. Карась. – К. – СМП «АВЕРС», 2006. – 104 с.
Збірник наукових статей знайомить читачів з історією Сумщини XVII – XX ст. Книга розрахована на викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією краю.
Культурна спадщина Сумщини [Текст]: музеї і заповідники / К-к проекту О. Мельник; наук. конс-т В. Терентьєв. – Суми: ПВП «Видавничий будинок «Еллада», 2018. – 51 с.
Путівник музеями ї заповідниками Сумщини містить інформацію про їх історію створення, про експонати та об’єкти, що до них входять.
Майстри декоративно-ужиткового мистецтва Сумщини [Текст]: фотоальбом. – Суми, 2008. – 48 с.
Фотоальбом розповідає про історію декоративно-ужиткового мистецтва Сумщини, розвиток народних художніх промислів і ремесел області, знайомить із майстрами – членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України, містить ілюстрації їх художніх виробів.
Мельник Л. Г., Ильяшенко С. Н., Ильяшенко Н. С. Vivat, Alma Mater, или Хроника палаточной революции в Сумах-2004. – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2006. – 399 с.: ил.
Читача очікує знайомство з гострими, захоплюючими подіями літа 2004 року. Тоді студенти, викладачі, жителі міста Суми виявили беспрецедентний спротив свавіллю влади, яка намагалася об’єднати три виші. Цей протест увійшов в історію під назвами «наметова революція», «студентська революція», «революція на траві». Після більш ніж місяця наметової акції протесту і походу на Київ Президент вимушений був відмінити свій Указ, який ініціював процеси об’єднання університетів в Сумах.
Перлини Сумщини [Текст]: ілюстроване видання / упорядник: ТОВ «ТД «Папірус». – Суми: ТОВ «ТД «Папірус», 2011. – 96 с.: іл.
Видання містить інформацію про видатних людей Сумщини, історичні події, збережені архітектурні та природні пам’ятки, творчі і спортивні досягнення.
Сало І. В. Сумщина: від Київської Русі до сьогодення [Текст]: нариси / І. Сало. – Суми: ВАТ «СОД», видавництво «Козацький вал», 2003. – 232 с.
У книзі відомого сумського науковця та громадського діяча містяться нариси про видатних людей Сумщини у всеохоплюючому історичному зрізі.
Сумщина в іменах [Текст]: енциклопедичний довідник. – Суми: Рекламно-видавниче об’єднання «АС-Медіа», Сумський державний університет, 2003. – 624 с.
Енциклопедичний довідник містить понад 3000 статей, присвячених вдатним землякам. Хронологічно довідник охоплює період від часів Київської Русі до сьогодення. Розрахований на широке коло читачів.
Сумщина – край, що чарує та надихає [Текст]: Презентаційна книга / Ю. Євенко, Е. Радченко. – Суми: РВО «Шоколад»; ВПП «АС-Поліграф», 2017. – 308 с.: іл. – Текст укр. та англ.
Презентаційна книга знайомить читачів із Сумщиною, її мальовничою природою, багатовіковою історією, відомими постатями, а також відкриває сучасні реалії повсякденного життя.
Сумщина туристична [Текст]: фотоальбом. – Суми, ПВП «Видавничий будинок «Еллада», 2015. – 52 с.
Фотоальбом розкриває туристичні можливості Сумської області. Складається з п’яти розділів: «Мій край, мій рід, мій всесвіт», «Крізь віки», «Незгасна пам’ять», «Землі квітучої краса» та «Перлини рідної землі». Видано українською, російською та англійською мовами.
Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині [Текст] / автор-упоряд. Г. Іванущенко. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія», 2016. – 280 с.: іл.
Збірник включає нарис-огляд, документи з історії українського національного відродження, становлення органів влади, економіко-соціальних та культурних процесів, політичних та військових подій на території нинішньої Сумщини, відомості про борців за волю України – уродженців краю, ілюстрації та коментарі.
Художньо-мистецька спадщина Сумщини [Текст]: пошуки, розвідки, дослідження до довідкового збірника. – К.: «Хрещатик», 2007. – 272 с.: іл.
Видання розповідає про художньо-мистецьку спадщину Сумщини з давнини до сьогодення. Автор прагне показати через творчість самобутніх митців різних напрямків образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та архітектури красу та неповторність північно-східного краю нашої щедрої на таланти України. Туристичні маршрути «Золотого намиста Сумщини» зацікавлять любителів мандрівок і вони завітають на гостинну землю північно-східної України.
Більш детальніше ознайомитися з літературою Ви зможете відвідавши нашу бібліотеку.
|