П`ятниця, 26.04.2019, 17:46
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Опитування
Як часто ви відвідуєте бібліотеку?
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » МУЗЕЙ ім. О.ОЛЕСЯ

Про музей ім. О.Олеся

      Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба) - видатний поет-лірик ХХ століття народився в місті Білопілля 5 грудня 1878 році. Білопільщі сьогодні з гордістю говорять про те, що наша земля подарувала Україні, всьому світові одного з найвидатнішого співців краси, кохання,  природи, На цій землі пройшли його дитячі роки, саме тут він відкрив світ, сповнений легенд, поетичних  фантазій, звуків природи. 
      Проходять роки, змінюється життя, але як і раніше  білопільці бережуть в своїх серцях світлу пам'ять про О.Олеся.
      З метою увіковічення пам’яті  видатного земляка у місті Білопіллі 4 грудня 1998 року відкрито музей Олександра Олеся. 
      Сьогодні це одна з  культурних скарбниць Сумщини.
 
       Музей розмістився в чудовому приміщенні центральної районної бібліотеки, яка з 1993 року з гордістю носить ім’я свого славетного земляка.
       В холі бібліотеки  установлено бюст О.Олеся (робота Сумського скульптора Якова Красножона).

       В двох  просторих  світлих  кімнатах на 2-му поверсі,площею 54  кв. м. розмістилась експозиція, що розповідає про життя і творчість поета.
       Одна  із кімнат присвячена білопільському періоду життя О.Олеся. Завдяки місцевому книготорговцю Кості Стороженко музей має фотознімок будинку, де народився поет в його тодішньому вигляді. Фотокопія запису в церковній книзі Покровської церкви свідчить, що саме тут було хрещено маленького Сашка.
       Вигляд м. Білопілля кінця ХІХ ст. відтворений діорамі, переносить відвідувачів в ті часи, коли в місті жила сім’я Кандибів.
       Доповнюють експозицію музею меблі кінця ХІХ століття, які зберігалися в помешканнях білопільців. 
       Родзинкою музею є самовар, знайдений   в  садибі  Кандибів  на  горищі клуні, що збереглася ще з тих  часів. 
 
       Найціннішим скарбом музею є особисті  речі  Олеся  передані  з  архіву  поета  інститутом літератури  ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України та прижиттєві видання його творів датовані 1909, 1917, 1919, 1923, 1935 роками.

Прижиттєві виданняОсобисті речі

Найкращими спогадами дитинства поета було його перебування в літні місяці в с. Верхосулля (нині с. Верхосулка Білопільського району) на хуторі свого дідуся Василя Пархомовича Грищенка.
І до нині тут квітує більше ніж столітній каштан. У 2011 році на цьому місці  установлено пам’ятний знак.

     Краєвиди шовкового степу, загадкові старі могили, шум трави і колосся жита – все це за зізнанням самого поета було для нього  «суцільною казкою», одним золотим днем і звуки «тієї давньої весни» звучали в душі впродовж усього життя.
     Вся експозиція музею поділена на розділи: «О.Олесь і Білопільщина», «О.Олесь і Суми», «Харківський період в житті поета»,  «Київ і творча діяльність О.Олеся», «Еміграційний період (1919 – 1944 р.)», «О.Ольжич – син О.Олеся», «О.Олесь і сучасність».
     Значне місце в експозиції відведено  матеріалам, що висвітлюють життя і творчість сина поета О.Ольжича (Олега Олександровича Кандиби), перебування на Білопільщині внука О.Олеся -  Олега Кандиби, який проживає в Канаді.
     Численних відвідувачів приваблює і розділ «О.Олесь і сучасність», де представлені книги сучасних українських поетів, письменників, твори лауреатів премії ім. О.Олеся з автографами авторів.

Лауреати премії

        Завершують експозицію матеріали, що розповідають про урочисте відкриття музею, виступи почесних гостей, письменників, поетів на заходах, присвячених ювілейним дням народженням поета, дням пам’яті.
        Записи в книзі відгуків говорять про захоплення відвідувачів творчістю поета та глибоку вдячність працівникам музею: «... Схилимо голову перед найвидатнішим ліриком ХХ століття. Його творчість – це наші крила. Вона переживе віки!»
 
Екскурсія в музеї

        З кожним роком росте потік відвідувачів музею. Для одних – це перше знайомство з О.Олесем, для інших – зустріч з улюбленим поетом.
       Тож запрошуємо Вас відвідати музей Олександра Олеся в Білопіллі. 

Наша адреса: Центральна районна бібліотека
                        вул. Старопутивльська, 39
                        м. Білопілля Сумської області
                       Телефон для довідок (код 0243)
                       9-98-46; 9-27-01
Працюємо щодня, крім суботи та неділі
з 8-00 до 17-00 години
Категорія: МУЗЕЙ ім. О.ОЛЕСЯ | Додав: BRB (13.09.2013)
Переглядів: 1622 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Погода
Друзі сайту