Неділя, 19.08.2018, 07:21
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Опитування
Як часто ви відвідуєте бібліотеку?
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » ЧИТАЧАМ » запитай бібліотекаря

Новинки краєзнавчої літератури

Новинки краєзнавчої літератури

 

Шановні користувачі!

       Пропонуємо вашій увазі рекомендаційний список літератури з краєзнавства, який допоможе Вам глибше пізнати історію, звичаї, традиції Білопільського краю, дізнатися про воїнів-земляків операції об’єднаних сил (ООС), які загинули у боротьбі за свободу і незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014-2017 роках, ознайомитися з діяльністю та творчістю письменників і поетів Білопільщини, спортивними досягненнями нашого краю.

 

Вертіль О. Володимир Голубничий: 20 кілометрів до тріумфу / О. Вертіль. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія», 2017. – 192 с.

                                                               

Книга про легендарного сумчанина скорохода Володимира Голубничого, ім’я якого добре знане в різних куточках планети. Уродженець міста над Пслом став першим олімпійським чемпіоном, який тут не тільки народився, а й зробив перші кроки, що в майбутньому привели його до світових спортивних вершин.

 

Вертіль О. Олександр Шапаренко: на гребені хвиль / О. Вертіль. – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1», 2015. – 144 с.

                                                                

Це перше ґрунтовне видання, присвячене життєвому і спортивному шляху легендарного веслувальника сумчанина Олександра Шапаренка. Саме він після Володимира Голубничого продовжив тріумфальну естафету земляка, виборовши дві золотих та одну срібну олімпійські медалі в 1968 та 1972 роках. Автор розповідає про дитинство і юність спортсмена, його сходження до вершин світової слави. Книга присвячена 70-річчю від дня народження О. Шапаренка, містить численні світлини про найяскравіші моменти з життя олімпійського чемпіона.

 

Ворожба. Шлях у 350 років: / міськ. голова м. Ворожба А. В. Дружченко. – Суми: ПКП «Еллада-S», 2015. – 124 с.

                                                                

Книга видана з нагоди 350-річчя міста Ворожба Сумської області, охоплює період з початку заселення краю до сьогодення. У виданні розповідається про головні історичні події міста, історію створення і розвитку підприємств, державних установ та їх трудових колективів.

 

Героям Слава. Книга пам’яті героїв АТО. Сумська область. – Суми: Всі Суми Панорама-Медіа, ПВП «Видавничий будинок «Еллада», 2017. – 144 с.

                                                               

У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини і Білопільщини, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014-2017 роках.

 

Головченко І. Калейдоскоп відчутого життя: поезії / І. Головченко. – Суми: Мрія-1, 2017. – 116 с.

                                                                

Таку назву має збірка відомого українського письменника і поета, нашого земляка Івана Головченка. Його поезія – про уміння відчути і усвідомити побачене та почуте як першочергову ознаку людського інтелекту.

 

Головченко І. Україна – понад усе: поезії / І. Головченко. – Суми: Мрія, 2017. – 62 с.

                                                                

У передмові до нової збірки автор висловлює своє глибоке переконання в тому, що «не можна жити в державі, користуватися її благами, а мислити, чи навіть діяти їй на шкоду». Вірші І. П. Головченка гнівно таврують лицемірство, брутальні прояви. Оспівують героїзм та мужність воїнів АТО. Їхню щирість, любов до нації і народу України. Славлять патріотизм та відданість землі, де народилися і живуть.

 

Калиновська Л. Два кроки до любові…: поезії / Л. Калиновська. – Суми: Мрія, 2017. – 98 с.

                                                               

Новий творчий доробок поетеси Людмили Калиновської із міста Білопілля визначається особливою вразливістю емоціонального ставлення до всього, що хвилює і тривожить серце і душу авторки. Кожен вірш проникнутий глибокими особистими переживаннями, майстерно виписаними поетичними рядками.

 

На Білому полі…: поезії. Збірка творів членів білопільського літературного об’єднання «Вир». – Суми: видавничо-виробниче підприємство «Мрія-1» ТОВ, 2008. – 112 с.

                                                               

До книги ввійшли твори членів Білопільського літературного об’єднання «Вир». Збірка містить вірші найактивніших авторів – різні за світосприйняттям, але об’єднані любов’ю до художнього слова.

 

Нестеренко П. А. Мінливі акорди молодості: оповідання / П. Нестеренко. – Суми: Фабрика друку, 2017. – 164 с.

                                                               

У центрі уваги нової книги сучасного українського письменника Петра Нестеренка – яскраві образи підлітків, юнаків та дівчат, які іноді не мають належного життєвого досвіду, але здатні на вчинки, притаманні саме цій золотій порі. Як і в попередніх книгах, у новій збірці твори автора відзначаються майстерним зображенням ліричних почуттів своїх героїв, колоритністю та глибиною художніх деталей, з допомогою яких уміло розкриваються характери і дії персонажів – молодих людей – як у минулий, так і в нинішній непростий час.

 

Олександр Олесьдітям / Укл. О. Волосевич; передм. Н. Клепальська. – Львів: Апріорі, 2017. – 88 с.

                                                               

Олександр Олесь – видатний український поет ХХ століття, чиї твори увійшли до шкільної програми, але й досі не всі вийшли друком у вільній Україні. Їх можна прочитати у цій книжці.

 

Письменник, журналіст, дослідник. Життя і творчість Петра Андрійовича Нестеренка / Біобібліографічний покажчик. – С.: Джерело, 2014. – 144 с., іл.

                                                                                 

У біобібліографічному покажчику йдеться про життєвий і творчий шлях відомого українського письменника, журналіста, дослідника Петра Андрійовича Нестеренка. Подано автобіографічну інформацію про основні віхи життя і діяльності, про книги та публікації в колективних збірниках і альманахах, а також рецензії, відгуки в періодичних виданнях і книгах, інтерв’ю, висловлювання про Петра Андрійовича та його творчість наших сучасників.

 

Всіх, хто бажає більше дізнатися про рідний край та про талановитих людей району, запрошуємо звертатися до Білопільської центральної районної бібліотеки ім. О. Олеся.

Категорія: запитай бібліотекаря | Додав: BRB (20.07.2018)
Переглядів: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Погода
Друзі сайту